Neden Sebil Temizligi / HİJYEN

Günümüzün halk sağlığı açısından hemen hemen tüm işyerleri ve evlerde de kullanmaya başladığımız su makineleri satıcı firmalarında yeterli bilgi vermemesinden ve kullanım şartlarının çok farklı yerlerde olmasından dolayı halk sağlığını tehdit eder duruma gelmiştir. Su makineleri kullanım yerleri insanların rahat kullanım yerleri tercih edilmektedir.

 • Şehir hava kirliliği,
 • Su makinelerinin bulunduğu fabrikalardaki hava kirliliği,
 • Su makinelerinin merkezi havalandırmadan etkilenecek yerlerde olması,
 • Klimalardan etkilenecek yerlerde olması,
 • Hava sirkülâsyonuna maruz kalması,
 • Şişelerde son kullanıcının çıkarması için bulunan emniyet bandı ile makineye takılması,
 • Makinelerin güneş gören yerlerde olması,

  Yukarıda saydığım yerlerde bulunan makineler yerlerine göre personel ve halk sağlığını tehdit edecek durumda olurlar. Bunun için bulunduğu yerlere göre zaman aralıkları tespit edilerek makinelerin hijyen bakımlarının yapılması gerekir. Bu makinelerin hijyen bakımlarının yapılmadığı takdirde makineler üzerine takılan her temiz ve hijyenik su mikroplarla kirlenmiş olarak su verirler. Makinelerin iç kısımları kapalı olduğundan ve çalışma prensibi olarak bir bardak su alırken şişe içerisine bir bardak hava alırlar. Bu hava makine içerisinden geçtiğinden su içerisine bırakacakları bakteriler üremeleri için su, hava ve üreme sıcaklığı buldukları takdirde çoğalırlar. Bir kısım bakterilerde soğukta üredikleri unutulmamalıdır. Makine bakım hijyeni yapılmadığı takdirde her ne kadar kaliteli su kullansalar da makineler sayesinde çok tehlikeli su içmiş olurlar. Hastalıklar hemen meydana çıkmadığından bu bakterilere maruz kalan kişiler vücudun zayıf olduğunda kendilerini hastalık olarak gösterirler. Makinelerin kullanım yerlerine göre hastanelerde, çok personel bulunan kullanın yerlerinde makine başında enfeksiyon el hastalığı olan bir personelin makine başında bir bardak su alırken nefes ile çıkan bakteri, makine içerisine yerleşeceği ve üreme şartları uygun olduğundan daha sonra gelen kişilerin makine içerinde çoğalan mikroorganizmalardan bilmeden etkilenecektir. Makine hijyen bakımı yapılana kadar bu mikroorganizma dağıtım işi devem edecektir. Merkezi havalandırmalar ve klimaların çoğunda bakteri yok edici özellikleri yok olmadığından ve bu havalandırmalarda sigara odası ve diğer odalarda bulunan hava akımını merkezi havalandırmaya taşıyacağı için bu havalandırmalar da mikroorganizma yok edicilerin bulunmaması durumunda bir odadan aldığı bakteriyi tüm odalara taşıyacaklardır. Bu makineler bulundukları yerlere göre hijyen bakımı yapılmadığı takdirde toplum sağlığının tehdidi için en etkili duruma geleceklerdir. Firma olarak hijyen hizmeti verdiğimizden en çok toplum sağlığını tehdit eden yerlerden dış görünüşleri çok temiz gözükseler de bazı hastaneler, doktor yazıhaneleri, Kuaförler, dışarıda duran sebiller, … daha çok sayacağımız yerlerde duran su makineleri toplum sağlığı açısından ciddi tehdit oluşturmaktalar. Bilgilerinize sunar, Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 • İçilebilir her türlü su konusun da danışmanlık,
 • Su makineleri hijyen ve bakım hizmeti,
 • Su depoları dezenfekte ve hijyen,
 • Her türlü ortam dezenfektesi konusunda tehlike sinyallerini ortadan kaldırmak,
 • Hastane ve ameliyathaneleri, muayenehaneleri, özel tedavi odalarının hijyeni,
 • Toplantı salonları hijyeni,
 • Sigara odaları hijyeni,
 • İnsan sağlığında kullanılan malzemelerin hijyeni,
 • Ozon makinelerinin üretimi ve satışı,

  Karçiçeği Dezenfekte Olarak

  Misyonumuz

  Gün geçtikçe daha çok kirlettiğimiz dünyamız ve ülkemizde hijyen konusun da kaliteli hizmetler vermek, alanında lider olurken çevremizi de korumaktır. Hızla gelişen teknolojiden faydalanarak müşterilerimize sağlıklı, çevreci, temiz ve güvenilir farklı bir hizmet sunmanın gururunu taşımak, hızla gelişen, standartları yükselen dünyada son teknoloji ile hizmet vermektir.

  Hizmetlerimiz

  Hijyen ve dezenfektede; çevreci olan, bilinçli kullanımda insana zararı olmayan sağlığın çeşitli alanların da kullanılan oksijenin üst molekülü olan ozon ‘ üretmek ve kullanmak ve bu alanlarda hizmet vermektir. - İçilebilir her türlü su konusun da danışmanlık, - Su makineleri hijyen ve bakım hizmeti, - Su depoları dezenfekte ve hijyen, - Her türlü ortam dezenfektesi konusunda tehlike sinyallerini ortadan kaldırmak, - Hastane ve ameliyathaneleri, muayenehaneleri, özel tedavi odalarının hijyeni, - Toplantı salonları hijyeni, - Sigara odaları hijyeni, - İnsan sağlığında kullanılan malzemelerin hijyeni, - Ozon makinelerinin üretimi ve satışı,

  Ürünlerimiz

  Su sebilleri,Sebil Yedek Parçaları,Arıtma Ekipmanları,Arıtmalı Su Sebilleri,Ozon cihazları,Pompa,tutacak,Huni,İkinci el su sebili.

 • Style Switcher

  Predefined Colors

  Layout Style

  Background Image

  Background Color

  Reset